Odyometri Testi

Odyometri Testi

İşitme testinin bir diğer adı odyometri testi diyebiliriz. Odyometri testi, işitme kaybı yaşanma ihtimali olduğu zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Sesleri duymanız her geçen gün azalıyorsa o zaman yeniden ses duyma kalitenizi arttırmanız gerekmektedir. Farklı tedavi yöntemleri ışığında başaramazsanız bunu kulak cihazlarını kullanarak sağlayabilirsiniz. Kulak içi cihazlarıyla konuşmalarınız daha anlaşılır hale getireceğinden dolayı duyma zorluğu yaşamazsınız. Fakat işitme cihazlarını kullanmadan önce ne kadar derecede bir duyma güçlüğü yaşıyor olduğunuza dair anında tespit yapılması gerekmektedir.

Odyometri Test İşlemi

Odyometri testiyle hastaların işitsel durumları en doğru şekilde tespit edilir.  Bebekten yetişkine kadar ses algılama düşüklüğü olduğu düşünülen her bir hastalarda bu tür çalışmalara başvurulmaktadır. Gelen ses dalgalarının kulak içindeki titreşimlerini ne kadar derecede anlaşabilecek olduğunuz kulak içi testi ile tespit edilecektir.  Odyometri testi yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar sürmektedir. Uzun süre artık testin yapılmasını beklemek zorunda kalmadığınız gibi kısa süre içerisinde test yapılarak hastanın ses algılama düzeyi de hesaplanır.

Odyometri Testleri

Ses frekanslarını ne şiddetle algılayabildiğinizi ölçmek için odyometri testi yapılır. Hem güvenli hem de hızlı bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Ses frekans algılama düzeyi de tespit edildikten sonra bir diğer aşama cihaz kullanımı olacaktır. İşitme cihazlarının pek çok farklı kapasiteli çalışma gösteren modelleri bulunurken, Teknoser ile aradığınız kulak cihazlarını anında bulmaya başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DumanBet | Bahis siteleri | Sesimol.net