İnternet Üzerinden Resim Paylaşımı

İnternet üzerinden resim paylaşmak için belli siteler vardır. Bu sitelerde sosyal medya sitelerinde olduğu gibi yükle paylaş sisteminde olan sitelerdir. Bu sitelerde yükleme yapılıp, resimlerin saklanması mümkündür. Yüklenilen fotoğrafların görüntüsü ile ilgili olarak düzenleme, geliştirme gibi özellikler vardır. Bu özellikler yapılıp resimler kayıt edilebilir. Özellik yapılmadan da resmi aslı sisteme kayıtlı kalabilir. Özellik veya efekt eklenmesi her bireyin tercihi ile alakalı bir durumdur. Bu sitelere yüklenen fotoğraflar silinmez ve birey silmediği sürece de kalıcılığı olan resimlerdir. Kişinin anıları, iş ile ilgili önemli unsurların resme dökülmüş halleri saklanabilir. Bu resimler, bilgisayara takılan bir disk ya da USB ile de saklanabilir. Fakat USB ya da disk bozulabilme riski vardır. Bozulduğu zaman ise içindeki her şey kaybolmuş olur. Bu yüzden sitenin bozulma gibi bir şansı olmayacağı gibi, süresiz veya süreli saklama avantajı vardır.

Resim Yükleme Sitelerine Hangi Cihazlardan Erişim Sağlanabilir?

Resim yükleme sitelerinin avantajlarından bir tanesi de istenilen cihazlardan erişim sağlanmasıdır. Her türlü teknolojik üründe gerek telefon gerek tablet olmak üzere internete bağlı olan her cihaz üzerinden erişim sağlanabilir. Hesap oluşturulduğu takdirde de hesap şifresi ile her yerden ve her türlü cihaz üzerinden resim yükleme sitelerine erişim sağlanabilir. Yükleme de yine her cihaz üzerinden ücretsiz resim yükle ya da resim yükle butonu sayesinde yükleme yapılabilir.

Resim Yükleme Sitelerinde Resim İndirme İşlemi

Resim yükleme sitelerinden resim ya da fotoğraf indirme işlemi mümkündür. Telefondan yüklenen bir fotoğrafı bilgisayara indirmek ya da bilgisayardan yüklenen bir fotoğrafın tablete indirilmesi mümkündür. Resim yükle butonu ile işlem gerçekleştirilirken toplu bir şekilde tüm fotoğraflar indirilebilir. Tüm fotoğrafların indirilmesinin yanı sıra ise tek tek de indirme işlemi yapılabilir. Bu yüzden internet üzerinde resim yükleme siteleri bir nevi aktarma aracı olarak da bilinebilir. Bu sözcük diğer ülkelerde ya da diğer adı ile Image Upload olarak geçer. Bu fotoğraflar bilgisayara ya da başka bir araca indirilebileceği gibi farklı siteler üzerinden de paylaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DumanBet | Bahis siteleri | Sesimol.net