En Nadide Çiçek Hangisidir

Dünyada birçok türü olduğunu biliyoruz. Herkesin çok iyi bildiği ve herkesin çok sevdiği çiçek türleri var. Ancak hiç bilmediğimiz ve duymadığımız çiçekler de mevcut. Bugünkü yazımızda en nadide çiçek hangisidir sorusunu yanıtlayacağız. Belirtmek isteriz ki bir değil birkaç çiçekten bahsedeceğiz.

Dünyanın en nadide çiçeği Kapdul çiçeğidir. Kapdul çiçek Sri Lanka’ya özgüdür. Çiçek gece yarısı açar ve şafaktan önce ölür. Bu yüzden, güzelliğine şahit olursanız kendinizi şanslı sayın. Kısa ömrü ve hoş kokusu onu dünyanın en pahalı çiçeklerinden biri yapar.

İkinci nadide çiçek ise hayalet orkidedir. Bu çiçeği görenler asla bir orkide türü olduğunu anlayamazlar. Bu örümcek ağı benzeri çiçek, Küba ve Florida’nın yerlisidir. Onu dünyanın en nadir çiçeklerinden biri yapan yüksek sıcaklık ve yüksek nem gerektirir. Bu bitkinin bir özelliği de yapraklarının olmamasıdır.

Deniz Zehir Ağacı, Pasifik Okyanusu ve Hint Okyanusu kıyılarında yaygındır. Hastalıklı tatlı kokuları nedeniyle geceleri yarasaları ve güveleri çekerler. Hindistan’ın bazı bölgelerinde dekoratif amaçlı sokaklarda yetiştirilirler.

Aslanağzı Kafatası çiçek açtığında çok güzel görünür, ancak çiçek öldüğünde, tohum kabukları garip bir şekilde insan görünümlü küçük uğursuz kafataslarına açıkça benziyor. Eski zamanlarda, yaşlanma karşıtı güçleri olduğu düşünülüyordu.

Mutlu uzaylı çiçeği, başka bir gezegenden gelen bir çiçeğe benziyor olabilir, ancak Darwin’in Terlikleri olarak da bilinen Mutlu Uzaylılar, Güney Amerika’nın güney ucunda bulunur. Çiçek sadece 5cm boyunda ve beyaz bir tepsi tutan uzaylı benzeri bir figürü andırıyor.

Bu nadide çiçekleri görenler oldukça şanslı. Çünkü her birinin çok farklı özellikleri var. Genellikle hafif bir değişim nedeni ile ölebiliyor olmaları oldukça şaşırtıcı. Çiçeklere meraklıysanız, kendinize güvenilir bir firma bulup birçok çiçek çeşidine bakabilirsiniz. En iyi firmalara ulaşmak için Pendik çiçekçi şeklinde konum bildirerek arama yapmalısınız. Bu şekilde daha güzel sonuçlar alırsınız. Büyük bir çiçek bahçesi ya da balkon yetiştirmek hiç de zor değil. Üstelik firmalar dilediğimiz çiçeği kapımıza kadar getiriyorlar. Bizlere de keyfini sürmek kalıyıor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DumanBet | Bahis siteleri | Sesimol.net