Bir Türk Yapımına Ait Olan Maide’nin Altın Günü Filmi

Bir Türk Yapımına Ait Olan Maide’nin Altın Günü Filmi

Maide’nin Altın Günü, Netflix platformunda yer almakta olan ve bir Türk yapımı olan filmdir. Film yönetmeni, yapımcısı ve oyuncuları olmak üzere kadrosu tamamen Türk vatandaşlardan oluşmaktadır. Komedi türü içerisinde yer alan bu film 1 saat 44 dakika sürmektedir. Filmin yapımında ise 9.414.925 TL harcama yapılmıştır. Platform üzerinde izleyeneler arasında %77 oranında beğeni toplamış olan bu filmin başrol koltuğunda ise Ezgi Mola yer alıyor. 8 Aralık 2017 tarihinde vizyona girmiş olan bu film 12 Aralık 2020 tarihinde de Netflix platformuna eklenmiştir. Yönetmen koltuğunda Caner Özyurtlu’nun oturmuş olduğu bu filmin yapımcıları ise Cemal Okan ve Timur Savcıdır. Türkiye’de yayımlanan bu film Türk asıllı ve ana dili de Türkçe olan bir filmdir. Filmin platform üzerinden izlenmesi üzerine farklı dil seçeneklerine çevirisi yapılabilmektedir. Platform üzerinde yer almakta olan bu filme erişim sağlamak için Netflix platformunun resmi internet sayfası üzerinden üyelik işlemlerinin yapılması gerekiyor. Bu üyelik sırasında belirli paketler dahilinde ücret sunan Netflix’in bazı alternatifleri de vardır. İnternet üzerinden netflix izle ya da netflix film izle gibi arama etiketleri ile arama yapıldığı zaman filme erişim sağlamak oldukça kolay olacaktır.

Maide’nin Altın Günü Filminin Konusu Nedir

Maide’nin Altın Günü isimli film komedi türünde hakimiyetini korumakta olan bir filmdir. Maide’nin Altın Günü filminde ise konu başrol karakteri olan Maide ile başlar. Maide isimli karakter oldukça titiz, oldukça marifetli ve yetenekli bir ev kadınıdır. Oturmuş olduğu mahallede en havalı ve en gösterişli altın günlerini yapmış olmasıyla meşhurdur. Yapmış olduğu yiyecekler, kısırlar, börekler herkesin dilindedir. Maide’nin yapmış olduğu altın günlerinden bir tanesinde Maide’nin aile yadigarı olan gerdanlığı birdenbire çalınır. Gerdanlığı bulmak için ise İstanbul dışından gelmiş olan ergenlik yaşlarını yaşayan yeğeni Yağmur ile birlikte bir liste yaparlar. Güne gelmiş olan kadınların tek tek peşine düşerler. Bu macerada Maide ile Yağmur’un başlarına birbirinden komik ve birbirinden maceralı olaylar gelecektir.

Maide’nin Altın Günü Filminin Oyuncuları Kimlerdir

Başta Ezgi Mola olmak üzere birçok oyuncu filmde yer almıştır. Filmde Ezgi Mola, Mesut Can Tomay, Demet Gül, Hilmi Özçelik, Gülhan Tekin ve daha birçok oyuncu kadroda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DumanBet | Bahis siteleri | Sesimol.net