Anksiyete Ve Depresyon İçin Spor

Anksiyete ve Depresyon İçin Spor

Özellikle iş dünyasında yoğun bir tempo ile çalışan kişiler anksiyete ve depresyon ile baş etmeye çalışıyor. Düzgün beslenme ve spor bu anlamdaki sağlık problemlerine çözüm getirebiliyor. Haftada toplamda 150 dakika egzersiz yapmak, anksiyete ve depresyon gibi sağlık problemlerini hafifleterek, daha keyifli bir yaşam sürmenize olanak tanıyor. Bu egzersizleri açık havada yapmak ise tedavi sürecini hızlandıran unsurların başında geliyor. İster takım sporlarına katılın, isterseniz de tek başınıza bir aktiviteyi yapabilir ve sonuçlarından ne kadar memnun kaldığınızı görebilirsiniz. Fiziksel egzersizin sadece bedeninizin daha iyi görünmesini sağlamadığını veya kaslarınızı daha iyi çalıştırdığı için yapmanızın doğru olmadığını bilmelisiniz. Egzersizler elbette sizin daha iyi görünmenizi sağlar, fakat ruhsal ve zihinsel olarak ciddi bir değişime uğramanızı, daha iyi, zinde ve daha mutlu hissetmenizi de sağlıyor.

20 ile 70 yaş arası kişiler için haftalık olarak neredeyse 150 dakikalık bir egzersiz düzeyi, depresyon ve anksiyetenin azalmasına yardımcı oluyor. En ufak bir düzenli aktivite bile, birçok şeyin yanında sahip olunabilecek sayısız fayda sunuyor. Ruh sağlığınızı geliştirmek için en iyi sporlar arasında; takım sporları, bisiklet sürmek, yoga, golf ve elbette her türlü size fayda sağlayan yürüyüş ile koşu sporlarıdır. Spor yapamadığınız veya hava koşullarının uygun olmadığı zamanlarda ise ev işlerini yapmak, depresyonunuzu azaltarak dikkatinizi başka bir yöne vermenize yardımcı oluyor.

Birçok profesyonel sporcu, antrenman sırasında birçok probleminden sıyrıldığını ve aslında kendisini o anın içinde hissettiği zaman daha iyi olduğunu iddia ediyor. Sizin depresyon geçmişiniz olsun ya da olmasın, spor yapmak hem fiziksel hem de zihinsel olarak iş ve ev stresinden uzaklaşmanızı sağlar. Ve bu, zihinsel stresin hislerini ve fiziksel etkilerini azaltan egzersizleri düzenli olarak yapmanız halinde başa çıkamayacağınız herhangi bir ruhsal sorun ile karşılaşmazsınız.

Kendinize iyi davranmak, sevmek ve iyileştirmek için hem beslenmenizi hem de sporunuzu düzene sokmaya başlamak için Burak Kulaksız ile iletişime geçebilir ve tüm merak ettiğiniz soruları ona sorabilirsiniz. Sağlığınızın hem bedensel hem de ruhsal olarak iyileşmesi sadece sizin elinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DumanBet | Bahis siteleri | Sesimol.net